GKS BEDLNO - strona nieoficjalna

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. Robertinho15 77
2. kamil-gal 31
3. Karol202 25
4. Macius_88 14
5. kondzik134 14
6. rzeznik123 9
7. pazdzioch1232 8
8. majster95 6
9. kondzik134 6
10. Prz_emit 6

HISTORIA KLUBU :

W dniu 23.08.2002 roku Sąd Rejonowy dla Łodzi - Śródmieścia w Łodzi , XX Wydział Krajowego Rejestru Sądąwego zarejestrował Gminny Klub Sportowy w Bedlnie pod nr KRS 0000124482  jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej - organiazacja pozarządowa.

Komitet założycielski GKS-u to : Leszek Tarka , Konrad Stanisławski , Konrad Drabik , Krzysztof Trusiński , Krzysztof Gawryszczak .Pierwszym prezesem zarządu został Leszek Tarka.

W tym czasie zrobiono pierwsze boisko w Pniewie i  powstała piłkarska drużyna seniorów , która pod trenersą ręką Stanisława Nowickiego uczestniczyła w rozgrywkach ,,B" Klasy ŁZPN  zajmując 6 miejsce . Zaczęto organizować turnieje siatkarskie i tenisa stołowego.

Następnie jesienią  2004 roku Walne Zgromadzenie członków GKS wybrało nowy Zarząd w składzie: prezes- Marek Gajewski , z-ca   - Tomasz Stępczyński  , skarbnik -  Anita Stanisławska , sekretarz -  Konrad Szczepaniak , oraz członkowie: Marcin Hipsz, Krzysztof Martofel, Tomasz Kolasa.. Działalność GKS-u sprowadzała się do trzech sekcji:

1.   Piłki nożnej otwartej – Gajewski Marek, Stępczyński Tomasz

2.   Piłki nożnej halowej – Tomasz Kolasa, Zbigniew Szubka

3.   Piłki siatkowej – Tarka Leszek , Marek Gajewski

W sezonie 2004/2005 drużyna piłkarzy GKS-u  uczestniczyła w rozgrywkach o mistrzostwo klasy B gr.3 ŁZPN i wywalczyła II miejsce (39 pkt ) dające awans do klasy ,,A".Zawodników trenował społeczny trener p.A.Kowalski , a następnie Piotr Fabianowski .W związku z awansem do klasy „A” ŁZPN byliśmy zobligowanie posiadać drugą drużynę  , dlatego też powstała drużyna juniorów GKS, którą prowadził się  nasz zawodnik ( seniorów) Marcin Bieńkowski . Radość z awansu pogrążył fakt iż  w lipcu 2005 roku nieprzychylny los odebrał  nan wszystkim dwu czołowych zwodników tj. siatkarza  Radosława Zakrzewskiego oraz piłkarza i siatkarz Huberta Gajewskiego.

W następnym zezonnie 2005/2006 drużyna piłkarska GKS-u uczestniczyła w rozgrywkach o mistrzostwo klasy ,,A" ŁZPN zajmując II miejsce i awansowała do Klasy Okręgowej Seniorów –V Ligi. W tym że sezonie 2005/2006 w rozgrywkach uczestniczyła również drużyna juniorów , którą niestety z powodów wychowawczych zmuszeni byliśmy rozwiązać.

W dniu 28.12.2006 Walne Zebanie Gminnego Klubu Sportowego w Bedlnie wybrało nowe władze i ponownie prezesem został Marek Gajewski , a ponadto w skaład weszli Tarka Leszek , Stępczyński Tomasz , Matusiak Konrad , Florczak Piotr , Kafarski Dariusz , Martofel Krzysztof ,Gałązka Kamil .

Wówczas powstała nowa drużyna młodzików ,,DEYNA”, którą prowadził nasz były zawodnik Rafał Mikołajczyk , a następnie Krzysztof Martofel. . W związku z powyższym w sezonie 2006/2007  reprezentowały nasz klub w rozgrywkach dwie drużyny seniorów w Klasie Okręgowej oraz młodzików - w klasie ,,DEYNA”.

Trenerem Drużyny seniorów w V lidze był Piotr Fabianopwski , którego zmienił Włodzimierz Dubrawski.Niestety w Klasie Okręgowej zajęliśmy ostanie miejsce i ponownie wróciliśmy w sezonie 2007/2008 do rozgrywek w ,,A" klasie i wowczas drużynę seniorów poprowadził trener Radosław Saganiak zaś przemianowany zespół młodzików na juniorów Ziemowit Jóźwiak.W tym że sezonie seniorzy uplasowali się na 3 miejscu , a juniorzy na 6.

W sezonie  2008/2009 wystapily trzy drużyny seniorów ( trener Z.Jóźwiak) , juniorów (trener Z.Jóżwiak)  , młodzików ,,Michałowicz" (trener K.Gałązka) .

W dniu 19 lutego 2009 roku Walne Zgromadzenie członków Gminnego Klubu Sportowego w Bedlnie powołało nowy Zarząd w składzie : Gajewski Marek – prezes , Tarka Leszek – wiceprezes , Kubiak Ignac – wiceprezes , Gałązka Kamil – skarbnik , Kostecki Zbigniew - sekretarz , oraz  członkowie zarządu Jaros Marcin , Florczak Piotr , Jóźwiak Ziemowit.

W wyniku zmagań drużyna naszych seniorów ponowie awansowała do klasy okregowej zajmując pierwsze  miejsce w tabeli. Bardzo dobrze zaprezenowała się również drużyna Michałowicza, która uplasowała się na trzeciej pozycji. Niestety po pierwszej rundzie ze względu na kłopoty kadrowe musielismy wycofac z rozgrywek drużynę juniorow starszych. Radośc z awnasu i gry w klasie okręgowej przyćmiła nam strata zasłuzonego człowieka w naszym klubie Tomasza Stępczyńskiego. W Obecnym sezonie prócz seniorów do rozgrywek zostają zgłoszone drużyny Deyny ( 1994 i młodsi) oraz Gorskiego ( 1997 i młodsi). Opiekunem drużyn młodzieżowych jest Kamil Gałązka , a neniorów pan Leszek Sowiński.Miejmy nadzieję, że wszystkie zespoły swoją znakomitą grą uczczą pamięć naszego kolegi.

Sezon 2009/10 śmiało możemy uznać za nasz sukces sportowy. Drużyna seniorów prowadzona przez  trenera Leszka Sowińskiego uplasowała się na 10 miejscu klasy okręgowej co zapewniało naszej drużynie po raz pierwszy w historii utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej. Wielkm sukcesem drużyny z Bedlna było pokonanie na własnym boisku w derbach powiatu rezerw MKS-u Kutno oraz wyjazdowe zwycięstwo z najlepszym zespołem ligi, którym był Włókniarz Zgierz. Znakomicie spisywały się również nasze drużyny młodzieżowe. Zespół starszych pikarzy kat. Deyna ostatecznie uplasował sie na  drugiej pozycji usępując w gronie dziewięciu rywali tylko drużynie Neru Poddębice. Najmłodsi piłkarze kat.Górski zajęli w swojej lidze wysoką czwarta pozycję w gronie aż dwunastu zespołów, przed nimi uplasowały się drużyny ŁKS Łódź, UKS SMS Łódź i GKS Ksawerów.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

GKS BedlnoMGLKS Uniejów
GKS Bedlno 0:2 MGLKS Uniejów